Ukončení sezony

Datum konání:
11.11.2023

11. 11. 2023 Ukončení sportovní sezony

Večer jsme v kvasejovické hospůdce uspořádali hasičské posezení, součástí kterého bylo i ukončení sportovní sezony. Bylo to i takové poděkování všem členům za uplynulý rok nejen co se sportu týče. Hned na začátku jsme se shodli, že ač ta letošní sezona nebyla příliš úspěšná co do předních umístění, velkým přínosem byla už právě proto, že nás udržela pohromadě. Že nejdůležitější na sportu je to, že se scházíme a potkáváme. Jako první jsme klasicky shlédli video shrnující všechny letošní soutěže. Letos se z celkem 13ti soutěží podařilo získat našim třem družstvům 7 pohárů. Největším úspěchem mužů je prvenství v K. Řečici a 3. místo na domácí soutěži v Přehořově a na noční soutěži v Roseči. Ženy pak získali 2. místo v K. Řečici. Nejlepším družstvem tak bylo jasně naše nové družstvo dětí mladších, které letos sezonu teprve začalo a zúčastnilo se celkem devíti soutěží. Ač zkušenosti teprve sbírají, skvěle se jim povedlo jarní kolo hry Plamen, kde z celkově 21 týmů skončili na 9. místě (6. místo v požárním útoku). Stejně tak krásně zaběhly „braňák“, kde z 27. Týmů skončili na 9. místě (5. místo v čistém běhu). A připomenut byl také krásný požární útok ve Veselí nad Lužnicí, kde časem 19,01s vybojovaly 3. místo. Za jejich výkony dostaly dnes večer hasičský dort, který upekla jedna z vedoucích – B. Kozlová. Za činnost s dětmi, která je velmi časově náročná, byli pochváleni všichni čtyři vedoucí mládeže (M. Paleček, M. Šimek, J. Kozel a B. Kozlová). Poděkování rovněž dostal za „soudcování“ náš jediný rozhodčí a zároveň starosta J. Mendl, stejně jako pomocný rozhodčí na dětských soutěžích D. Votápek. Nezapomněli jsme ani na končící družstvo starších dětí. Několik z nich také přišly. Poděkovali jsme jim za uplynulá sportovní léta a doufáme, že se s některými ještě potkáme v dospělých družstvech. Poděkování zasloužila také Alena Háková z SDH Klenovice, která pomáhala téměř celou sezonu našemu ženskému týmu za chybějící členky a M. Klečacká, která byť ještě v dětech se zařadila mezi naše ženy. Na konci oficiálního programu bylo ještě vyhlášení ceny velitele – nejzajímavějšího počinu sezony. Tuto cenu, kterou letos vyrobil sám velitel, si odnesla hned čtveřice našich borců. Během požárního útoku ve Veselí nad Lužnicí se jim totiž podařilo nevídané – na hadicích C se jim podařilo vytvořit hned tři uzly. Dva se ještě během útoku podařilo rozmotat, třetí byl však nad jejich síly. Trofeje ve tvaru uzlu na hadici si odnesl J. Marko, D. Klečacký, P. Skůpa a M. Paleček. Pro všechny bylo poté přichystané občerstvení ve formě např. jitrnic, jelit, tlačenky, uzeného masa a samozřejmě sladké tečky. Příjemné a pohodové posezení pak skončilo v ranních hodinách.