Obec Přehořov

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Hasiči > E-kronika > E-kronika 2008

SDH

e-kronika 2008

31. 12. 2008    
Silvestrovský večer zaměstnal naší výjezdovou jednotku posledním letošním zásahem. V 22 hodin nám byl ohlášen požár na hřbitově. Průzkumem bylo zjištěno, že hoří žok s listím za hlavní bránou. Díky rychlému zásahu, byl požár v několika minutách uhašen.

22. 12. 2008    
Večer jsme se sešli na malé vánoční posezení. Popovídali jsme si, rozdali drobné dárky a potom se všichni rozešli k a přípravám na blížící se Vánoce.

12. 12. 2008    
Dnes jsme vyjeli na výroční schůzi do Kvasejovic-Stuchanova, kam jsme byli pozváni. Mohli jsme si tak popovídat nejen o hasičských záležitostech s našimi přáteli, ale zároveň se také podívat, jak to „chodí“ na výročních schůzích v jiných sborech. Mimo to jsme také posílili první rok našeho přátelství s místními.

8. 12. 2008     
Dnes se jednotka zúčastnila taktického cvičení v areálu Jihočeských dřevařských závodů v Soběslavi. Jednalo se o požár pilnice. Cvičení se zúčastnily také jednotky HZS stanice Tábor a Soběslav a jednotky SDH Tučapy, Veselí nad Lužnicí a Soběslav. Foto v sekci fotogalerie.

7. 12. 2008    
Na dnešní den byla naplánovaná Mikulášská besídka. Asi na 34 dětí se přišla podívat čtveřice čertů, Mikuláš a anděl. Děti musely napřed slíbit, že odčiní své neduhy zapsané v knize hříchů, a potom přeříkat básničku, či zazpívat  písničku. Nakonec všechny děti vše dodržely a dostaly od Mikuláše balíček sladkostí. Ty, které zlobily, si čerti odnesli do pekla. Letos si čerti odnesli i jednoho dospělého. Balíčky, které zbyly, jsme odvezli dětem do soběslavské  rolničky. Foto v sekci fotogalerie.

30. 11. 2008    
Dnes, na první adventní neděli, se rozsvítil vánoční strom, který jsme dovezli již tradičně na hřiště, jako symbol přicházejících vánočních svátků. Foto vánočního stromu najdete v sekci fotogalerie.

22. 11. 2008    
Od rána jsme zazimovávali vše, co bylo před zimou  třeba. Z cvičiště u potoka v Kvasejovicích jsme odvezli bariéru, kladinu a terče. Z hřiště zase brány a lavičky. Nakonec jsme ještě poklidili v pergole na hasičském dvoře. Dále bylo  provedeno zazimování stříkaček.

15. 11. 2008    
Další akcí, na kterou nás pozvali "kvasejováci z prčicka", bylo karetní prší. Z našeho sboru se vydali celkem 4 zástupci a ostudu rozhodně neudělali, ba naopak. Nejlepší byl Ladislav Hanzal st., hned před Láďou Hanzalem ml. Velmi pěkné 4. místo obsadil Víťa Hartl. Na 16 místě skončil Josef Drs. Na karetní turnaj  jel mimo členů SDH také Ján Lapšanský, který obsadil také pěkné 12. místo, tedy střed výsledkové listiny.

9. 11. 2008    
Od pátku až do neděle se účastnila naše jednotka již 13. soustředění hasičů a záchranářů, konaného tentokrát v Bechyni. Na základnu, kterou představovala základní škola v Bechyni, se sjelo na sto osob z celé ČR. Cca deset hasičských jednotek, pět družstev záchranářů a tři družstva Armády ČR. Všichni byli  rozděleni do třech skupin s rovnoměrným rozložením techniky a sil. Naše jednotka byla ve třetí skupině a poprvé vyjela v sobotu ve 4:00 k výbuchu plynu hustě obydlené oblasti (simulované ve vojenském prostoru v Bechyni). Velitelem zásahu byl tentokrát zvolen náš velitel J. Mendl. Došlo zde k hašení požáru, vyhledávání a ošetřování zraněných a jejich následnému transportu na shromaždiště raněných. Druhý výjezd byl v odpoledních hodinách k hromadné autonehodě 30 aut  (60 figurantů). V nočních hodinách byla dále skupina 3 vyslána na místo, kde se přehnala záplavová vlna. Úkolem bylo nalezení všech lidí a jejich ošetření a transport. Ten probíhal také pomocí člunu z druhého břehu. Posledním byl zásah v částečně zřícené budově. Během těchto výjezdů se prostřídali velitelé hasičských jednotek ve velení zásahu. Na veškerý průběh všech zásahů "dohlíželo" simulované operační středisko.  Všechny zásahy byly po ukončení vyhodnoceny a bylo upozorněno na chyby. Vyzdvihnout je třeba také úroveň namaskování a herecký výkon figurantů. Během těchto tří dnů tak všichni nasbírali velmi cenné zkušenosti při opravdu dobře připravených situacích. Také  si vyměnily zkušenosti s ostatními hasiči a záchranáři. Velký dík patří organizátorům akce, kteří přes nemalé problémy tuto akci pořádali. Foto v sekci fotogalerie.

5. 11. 2008     
Během týdne byly provedeny opravy na VW (výměna manžet poloos, namontovány nové kotouče brzd a vyměněna baterie). Na CAS byl nově potažen prostor v kabině, hlavně kryt motoru a palubní deska.

26. 10. 2008    
Od rána byla brigáda na hřbitově. Vysekli jsme cestičky mezi hroby a shrabali listí.

25. 10. 2008      
Tento den se zajisté stane důležitým mezníkem v historii hasičů v Přehořově. Po spoustě dní hledání se podařilo najít automobil, který by odpovídal požadavkům zásahové jednotky pro technický automobil (TA) nebo rychlý zásahový automobil (RZA) a byl cenově výhodný. Jím je VW Transporter 4x4, 2,5Tdi. Automobil jsme našli nedaleko od nás – v Českých Budějovicích. Po několika schůzkách a domluvách se podařilo snížit jeho pořizovací cenu, čímž se prakticky stal nejlevnějším v celé ČR. Mimo jiné má plnou výbavu jako např. elektrické stahování oken, dva airbagy, nezávislé topení, centrál na dálkové ovládání, měnič na 10 CD apod. Velkou předností pro naše účely je vestavěný modul GPS a na zakázku vyrobené zadní šoupací dveře z obou stran vozidla. VW bude postupně nastříkán, vybaven majáky, radiostanicí a bude uzpůsoben nákladní prostor pro technické vybavení na zásahy. Bude uzpůsoben pro řešení všech zásahů technického charakteru. Foto VW najdete v sekci fotogalerie. Ještě ten den po přivezení vozu byla brigáda v areálu hasičské zbrojnice. Byl zde
proveden úklid celého areálu po skončených pracích na krovu a výstavbě obecní dílny. Rovněž byl zameten celý dvůr a uklizeny odpady ve sběrném dvoře.

24. 10. 2008     
Dnes byla dokončena rekonstrukce střechy na nové hasičské zbrojnici a nově opravených prostor, které na zbrojnici navazují – obecní dílny. Byly vyměněny špatné součásti krovu. Ten byl ještě celý naimpregnován. Na celou střechu byly dány nové latě, které jsme před tím naimpregnovali my. Celý střešní prostor byl rovněž připraven na podkroví. Také byly vyměněny staré okapy a svody. Fotografie z realizace nové střechy naleznete v sekci fotogalerie.

12. 10. 2008    
Dnes se konal první trénink, nově vznikajícího ženského družstva v požárním útoku. Ve tři odpoledne se sešlo 9 děvčat, aby si za pomoci několika z nás nacvičily požární útok. Zprvu se začaly formovat první sestavy a obsazovaly se jednotlivé pozice. Po prvním seznámení s technikou provedení, se začalo se zkouškami, kterých se všechny zhostily na výbornou. Odběhlo se několik útoků a výkony se jen zlepšovaly. Vzhledem k tomu, že to většina dělala dnes poprvé, zaslouží si všechny pochvalu. Pokud jim to vydrží a budou podávat min. výkony jako na tréninku, mohlo by to přinést nejeden úspěch. Radost z jejich aktivního přístupu máme samozřejmě i my a těšíme se, až vyjedeme společně na naši první společnou soutěž v příštím roce. Foto v sekci fotogalerie.

4. 10. 2008      
Další společnou akcí, kterou pořádali naši přátelé z Kvasejovic-Stuchanova, bylo již tradiční derby. Na tomto derby se v různých disciplínách soutěží mezi Kvasejovicemi a Stuchanovem. Letos poprvé jsme se těchto soutěží zúčastnili i my. Jelikož to však byl pro nás ne příliš vhodný termín, reprezentovali nás „jen“ čtyři z nás, ale nezklamali. Před náročnými,  disciplínami, se musela družstva trochu posilnit ve stánku. Jako první disciplína se konala pivní štafeta. Soutěžilo asi sedm čtyřčlenných družstev. Pilo se lahvové pivo na čas. V této soutěži naši uspěli výborně nejen mezi družstvy (1. místo), ale i mezi jednotlivci: Ladislav Hanzal s přehledem zvítězil s časem 8,11 s. Víťa Hartl vypil za 8,32 s, Pepa Drs za 14,30 s a Davidovi Votápků se čas zastavil cca kolem 20 s. Dále se hrál fotbal, ale vzhledem k malému počtu jsme nemohli hrát. Proto našim byla přidělena funkce rozhodčích, které se zhostili vítečně. Po fotbale byla střelba ze vzduchovky, kde se naši umístili někde ve středu výsledkové listiny. Další disciplínou byla štafeta v zatloukání čtyř hřebíků. Zaslouženě se stal nejlepším zatloukačem David Votápek. Následovaly, nám velmi známé, lyže pro čtyři, kde jsme spíše věnovali pozornost divákům a snažili se je pobavit, což se také povedlo. Ve středu výsledkové listiny jsme byli i při jízdě na trakaři mezi kužely a hodu válečkem. V přetahování jsme měli dobrý začátek a vedli jsme, pak se ale Láďovi Hanzalů vyzuly jeho oblíbené pantofle a my tak prohráli. I tak to byl velice povedený den plný zábavy, který vyvrcholil noční zábavou, která nabrala konce až v brzkých ranních hodinách. O nás bylo jako  vždy perfektně postaráno po všech stránkách, za což si pořadatelé zaslouží
poděkování. Po přespání a odpoledním rozloučení jsme se vrátili domů.

29. 9. 2008       
Dnes byla zahájena rekonstrukce střechy na objektu nové hasičské zbrojnice v Přehořově. Budou vyměněny špatné části krovu, položena nová střešní krytina  a  vše bude připraveno na možnost vybudování podkroví.

27. 9. 2008        
Jednotka byla požádána, aby provedla požární dozor při cyklomaratonu konaném v Soběslavi. Mimo jiné též členové jednotky pomáhali s údržbou kol.
Foto v sekci fotogalerie.

Tento den se také konal tradiční svatováclavský šipkový turnaj v Kvasejovicích.
Přijeli se zúčastnit také naši přátelé ze 70km vzdálených Kvasejovic-Stuchanova. Bylo vidět, že se na turnaj dobře připravili, a proto také dosáhli pěkných  umístění.

Na druhý dnešní výjezd byla v podvečer vyslána naše jednotka. Vyjela k požáru do lipové aleje, lemující cestu od kostelíku Sv. Anny do Kvasejovic.  Hořela zde jedna ze starých líp. Vzhledem ke stavu a stáří stromu musel být strom z části rozřezán. Tím se také usnadnilo nalezení ohniska požáru.
Foto v sekci fotogalerie.

24. 9. 2008        
3 ks nových dýchacích přístrojů Saturn S 71, které jsme sehnali bezplatně, jsou ode dneška zařazeny na výjezd. Po nutných revizích a kontrole u HZS rozšíří objem našeho vybavení. Celkově tak jednotka disponuje sedmi kusy dýchacích přístrojů. 

20. 9. 2008        
I přesto, že se nám porouchala naše PS 12, jsme na soutěž do Veselí vyjeli. Bylo to díky Pepovi Nekolů, který nám ji zprovoznil, abychom mohli uskutečnit naši poslední letošní soutěž. Do Veselí nad Lužnicí se sjelo celkem 16 družstev mužů a 4 družstva žen. Soutěž, dle upravených pravidel - sání z řeky, prolézání oknem či spojování hadic až po 25m, se nám i přes špatný technický stav PS 12 celkem povedla. Družstvo A skončilo s časem 51,70 s na pěkném 6. místě a jen těsně jim utekl pohár (poháry byly pro prvních 5 míst). Družstvo B  dosáhlo času 54,91s, který znamenal 8. místo. Výkony tedy nebyly vůbec špatné, jen počasí ten den příliš nepřálo. Na PS 12 tak bude třeba přes zimu  udělat GO.
Sestava:
Družstvo A:  Mendl J., Šimek J., Šimek M., Novotný L., Paleček M., Marko J., Duchoň T.,
Družstvo B:  Sochor T., Votápek D., Hartl V., Klečacký D., Hanzal L., Drs J.,  Podráský D.

Ještě ten večer nás čekala další velká událost a to 50. narozeniny našeho velitele Jardy Mendla. Narozeniny společně s ním oslavila i jeho manželka a navíc společně oslavili 20 let manželství. Byl to parádní večer a oslava jak má být. Společně s obecním úřadem a Jihostavem s. r. o. jsme se složili veliteli na  zájezd do Norska, kam pojede chytat ryby. Rádi jsme mu tak splnili jeho velký sen. Mimo jiné také dostal nový prut a spoustu dalších dárků. O zábavu se postaral také jeden z hasičů, který se převlékl za zdravotní sestru z domova důchodců.
Foto ze soutěže i narozenin naleznete v sekci fotogalerie.

14. 9. 2008       
Dnes jsme si na tréninku zkusili netradiční požární útok. Byla to příprava na soutěž ve Veselí nad Lužnicí, kde se každoročně koná Memoriál Josefa Žahoura - soutěž v požárním útoku dle vlastních pravidel. Vyzkoušeli jsme pár variant, které zkusíme využít příští týden u kulturního domu ve Veselí nad Lužnicí. Doposud rok 2001 - 9. místo, 2003 - 12. Místo

13. 9. 2008       
Na žádost starosty obce, jednotka vyjela na technickou pomoc - čerpání studny v Přehořově (p. Staněk).

6. 9. 2008        
Od rána jsme byli na brigádě u p. Nechutného st. Betonovali jsme mu základy pod voliéru pro papoušky. Foto v sekci fotogalerie. Dnes se konala také schůze. Nejdůležitějším bodem bylo přijetí a založení družstva žen. Po domluvě se jich nakonec přihlásilo 11. Příští rok tak začnou  společně s námi jezdit na soutěže a zapojí se do našich hasičských aktivit. Členskou základnu tak rozšíří Pavlína Trsková, Kateřina Škodová, Pavlína Trsková ml., Marcela Votápková, Martina Houšková, Pavlína Podráská, Markéta Kujalová, Pavla Šimková, Iveta Růžičková, Markéta Kopecká a Zdeňka Pešková. Pokud jim nadšení vydrží, stane se tak vznik ženského družstva dalším důležitým mezníkem v historii našich hasičů. Dále byl schválen nákup 3 párů zásahových rukavic.

9. 8. 2008        
Na dnešní den jsme byli pozváni do Klenovic na oslavy 100 let od založení SDH Klenovice a 610 let výročí založení obce Klenovice. Úvod patřil starostovi obce, který představil historii obce, program dne a čestné hosty, mezi kterými byl např. hejtman Jihočeského kraje p. Zahradník. Následně byl představen prapor, vlajka obce a vysvětleny jednotlivé symboly. Poté byl po hymně, kterou zahráli dva dudáci, položen věnec k pomníku. Následně hejtman společně se starostou zasadili strom klen a místnímu sboru byla oficiálně předána zrekonstruovaná hasičská zbrojnice. Program doplnily malé mažoretky, ukázky
výstroje a výzbroje vodní záchranné služby a HZS ČR. Zbytek odpoledne už byl v režii závodů v požárním sportu. Bylo zde celkem 10 družstev mužů a 4 družstva žen. Jediná dvě družstva s PMS 12 o obsahu 1200 ccm jsme byli my a Nedvědice. Ostatní družstva byla s mnohem výkonnějšími stroji, se kterými se účastní táborské ligy. Našemu družstvu A se útok povedl bez chyby s časem 25:29. Družstvo B také téměř bezchybně dosáhlo na čas 28:65. V konkurenci silných strojů to ale těžko mohlo znamenat přední umístění. Družstvu A tedy náleželo 8. a družstvu B 9. místo. Po vyhlášení výsledků a občerstvení všech pozvaných byla taneční zábava. Celý večer ukončil ohňostroj. Foto naleznete v sekci fotogalerie.
Sestava
Družstvo A:  Mendl J., Šimek J., Kozel J. ml., Novotný L., Paleček M., Marko J., Podráský D.
Družstvo B:  Paleček P., Votápek D., Hartl V., Hanzal L., Sochor T.,  Podráský D.

6. 8. 2008      
Naše hasičské vybavení se dnes rozrostlo o další dva přírůstky. Jde o dvě  kapesní radiostanice Motorola CP 140 a CP 160.

31. 7. 2008       
Další požár na sebe nenechal dlouho čekat. Okolo 13. hodiny nám byl operačním střediskem vyhlášen poplach k požáru strniště. Na místo jsme dorazili společně s jednotkou HZS PS Soběslav. Požár zachvátil cca 0,8 ha čerstvě posečeného pole. Pomocí C proudu jsme hasili na obvodě požáru a jednotka ze Soběslavi na druhé straně. Po lokalizaci požáru se dostavila také jednotka z Veselí nad Lužnicí. Po likvidaci a předání místa zásahu byla naše   
jednotka ponechána na místě jako dozor. Ještě navečer ten den jednotka vyjela k další události a to k odstraňování stromů a větví, které popadaly po větrné a deštivé průtrži. Nejprve bylo zapotřebí odstranit větve na pozemní komunikaci z Přehořova do Chlebova. Následně na pozemní komunikaci z Mezné na Novou Ves. Dále pak pomocí navijáku jednotka, ve spolupráci se SÚS Soběslav, odstranila část stromu u železničního přejezdu v 
Soběslavi směr Chlebov.
Fotografie z obou výjezdů naleznete v sekci fotogalerie.

29. 7. 2008       
Ještě jsme se ani pořádně nerozkoukali z poutě a přišel další výjezd. Operační  středisko nám vyhlásilo poplach na požár samosběracího vozu a strniště (cca 0,5 ha) na poli Douska mezi obcemi Chlebov a Soběslav.  Přijeli jsme na místo jako druzí hned po HZS PS Soběslav. Nejprve jsme hasili jedním C proudem z nástavby CAS. Po té jsme píci vyházeli ven a dohašovali společně s jednotkou ze Soběslavi. Okolí požářiště bylo poté zaoráno
včetně vyhořelé píce. Foto v sekci fotogalerie.

28. 7. 2008      
Dva týdny práce s jedním cílem se pomalu nachýlily ke konci. Ta nejhorší práce už je za námi, ale i tak nás čekal perný víkend. Naštěstí stál Sv.  Florián při nás a ohlídal nám pěkné počasí. V pátek byla jako první na programu diskotéka. Pěkné počasí a venkovní parket přilákaly téměř dvě stovky lidí, což vytvořilo skvělou atmosféru. Přes kraťoučký deštík vydržela na parketě spousta lidí až do 3. hodiny ranní. Hned v sobotu brzo ráno jsme museli připravit vše na pouťový fotbalový turnaj. Sjelo se na něj jako vždy 8 družstev, z nichž se prvně zúčastnili také naší přátelé ze 70km vzdálených Kvasejovic. Počasí opět přálo, všichni
byli sportovně naladěni. K tomu se pekly dobré klobásky a točilo pivo. Letos nedorazilo družstvo Brazil, tak jsme museli vytvořit družstvo MIX, kde hrál vždy jeden zástupce z každého družstva. Našim domácím družstvům se  letošní ročník příliš nepovedl. Družstvo starších uhrálo ve skupině pouze jednu remízu se Soběslaví. Další dvě prohry s Chlebovem a Meznou znamenaly konec v základní skupině a konečné 8. místo. Mladí na tom byli
podobně. V základní skupině vyhráli jednou nad Kvasejovicemi 2:1.  S týmem MIX přišli o bod, když minutu před koncem prohráli o jeden gól  1:2 a poté podlehli Klenovicím 0:3. Získali tedy v základní skupině 3 body. Stejně bodů dosáhl také tým z Mezné a MIX team. Skóre tedy rozhodlo o umístění našich mladých na 7. místě. Tým MIX zůstal na 6. místě a loňský vicemistr z Mezné na 5. místě. Do prvního semifinále tedy postoupili Kvasejovice a Chlebov. V tomto utkání rozhodl jediný gól v prvních vteřinách o konečném stavu 0:1. Druhé semifinále obsadilo družstvo Soběslav proti favorizovaným Klenovicím (již dvě první a dvě druhá místa). Po vyrovnaném zápase Klenovice zvítězili 2:1. Souboj o třetí místo si pohlídali soběslavští, když vyhráli jasně nad Kvasejovicemi 3:0. Do finále již po páté za sebou postoupilo družstvo Klenovic proti překvapení letošního turnaje – družstvu Chlebova. Velmi vyrovnaný zápas skončil smírně 1:1 a musely rozhodnout penalty. V těch zvítězili jasně chlebovští 3:0 a právem jim náleželo první místo. Všechny družstva si odnesla diplomy a půllitry s naším logem.  Trojice prvních krásné poháry, šampaňské a lahvinku kořalky. Do Chlebova navíc putuje 30 kg sele od sponzora turnaje Bohemia Vitae, provozovny Kvasejovice. Diplom pro nejlepšího hráče turnaje získal Jan Žákovský  z týmu Mezné, který vstřelil 5 gólů. Celý turnaj odpískal tradičně a spravedlivě rozhodčí p. Fiala ze Soběslavi. Všem se turnaj moc líbil a těší se již na další ročník.

Po fotbalovém turnaji jsme se se stánkem přesunuli na hřiště, kde se konaly noční jízdy na kolotočích až do desáté hodiny večerní. Ráno už začala pouť a my samozřejmě opět rozbalili stánek s občerstvením. V 11 hodin se v kostelíčku Sv. Anny pořádala mše a křtiny. Po té už začaly chodit davy lidí na místní pouť. My ještě museli odpoledne na parket uklidit,  protože v 18 hodin začínala taneční zábava. Okolo páté hodiny jsme přesunuli veškeré lavice, stoly a stánek zpět na parket a začala taneční zábava. K poslechu a tanci nám zahrála skupina Malá Muzika, jejíž základ tvoří manželé Molíkovi. Přišlo téměř 140 lidí a zábavu si velmi pochvalovali. Také při ní vydrželi do třetí hodiny ranní.

Již od pátku byli u nás na návštěvě někteří přátelé z Kvasejovic. Byli  ubytováni v hasičské zbrojnici v Přehořově. V sobotu přijeli i ostatní na fotbalový turnaj a přivezli upomínkové dárky. Po turnaji jsme společně prošli Kvasejovice a Přehořov a ukázali jim naši novou hasičskou zbrojnici. Někteří se ještě podívali na pivečko do kvasejovské hospůdky a navečer
odjeli domů. Největší vytrvalci zůstali až do neděle odpoledne. Podle jejich slov se jim u nás velmi líbilo a plánují u nich další akci, na kterou jsme pozváni zase my.

Pondělí bylo celé o úklidu. Od brzkých ranních hodin až do večera jsme uklízeli po pouti parket, hřiště, uklízeli lavice apod. Byly to opravdu náročné dva týdny práce. I samotný pouťový víkend byl z naší strany více o práci, než o zábavě. Když ale vidíme kladný výsledek a radost nejen místních lidí, hned se všechno dělá lépe. I když to stojí spoustu námahy, jsme rádi, že můžeme pro lidi takovéto akce připravovat.

Foto naleznete v sekci fotogalerie.

19. 7. 2008     
Další soutěž v požárním útoku, na kterou jsme vyjeli, se konala v Dírné. Zúčastnilo se celkem 8 družstev. Nejprve šlo družstvo B. Tento pokus se bohužel nepovedl a rozhodčí udělil diskvalifikaci, což znamenalo poslední místo. Družstvu A se při pokusu stala také menší chyba a časomíra se zastavila na čase 32,45s, což znamenalo těsné 4. místo. Nakonec jsme složili jedno družstvo do pivní štafety. Tam se povedlo „vypít“ 4. místo.
Sestava:
Družstvo A: Mendl J., Votápek D., Šimek M., Novotný L., Paleček M., Marko J., Podráský D.
Družstvo B: Paleček P., Votápek D., Hartl V., Klečacký D., Hanzal L., Sochor T.,  Podráský D.
Pivní štafeta: Drs J., Novotný L., Hanzal L., Hartl V.

Zbytek víkendu byl rovněž pracovní. Zaměřili jsme se hlavně na úklid parketu a jeho okolí a další sečení v obci.

13. 7. 2008     
Blíží se opět pouť a to znamená spoustu práce a příprav. Celý týden jsme sekli trávu, uklízeli parket a začali s přípravami na zábavu, disco, fotbal a prostě všechno, co se každoročně točí okolo naší poutě. Stejně tomu bude i následující dva týdny - práce, práce a zase práce…

2. 7. 2008      
Sotva ve středu utichly  sirény po pravidelné zkoušce, rozezněly se znovu signálem požárního poplachu. Jednotka vyjížděla k požáru trávy na náspu železniční trati ve Veselí nad Lužnicí. Při příjezdu na místo události zde již zasahovala jednotka HZS Soběslav s CAS-24 Liaz a jednotka z Veselí nad Lužnicí s CAS 32 T 815. Hořela tráva u železniční trati Č. Budějovice - Praha za autobazarem Dvořák na ploše cca 30 x 5 metrů. Naše jednotka s CAS-25  Škoda 706 byla na místě jako záloha. Dále ještě dorazila jednotka HZS Českých drah s CAS-32 Tatra 815. Po chvíli byla naše jednotka odvolána zpět na základnu. Ještě ten den večer došlo k opětovnému požáru na stejném místě  na ploše cca 15 x 5 metrů.

29. 6. 2008     
Pod záštitou SDH Přehořov se konal dětský fotbalový turnaj. Zúčastnilo se celkem 6 družstev, která se rozlosovala do dvou základních skupin. Domácímu družstvu se příliš nepovedl první zápas, ve kterém prohráli 0:1. Ve druhém zápase nestačili na favorizované družstvo z Třebějic a účast pro ně skončila v základní skupině. O 5. a 6. místo museli domácí kopat penalty. Zde se jim také nedařilo a prohráli 5:6, což znamenalo 6. místo. Do soubojů o 3. místo se probojovalo družstvo Brazil a Třebějice. Třebějice neváhaly a zajistily si obhajobu loňského třetího místa. Dvě nejlepší družstva, tj. Chlebov a Soběslav, si změřila síly ve finále. Po odehraných 30 minutách zůstal stav bezbrankový 0:0. Rozhodnout tak musely penalty, ve kterých byl úspěšnější Chlebov, který zvítězil 4:2. Pořadí dětského fotbalového turnaje 2008 je tedy následující:  1. Chlebov, 2. Soběslav, 3. Třebějice, 4. Brazil, 5. Nedvědice, 6. Přehořov.

23. 6. 2008      
O další technický prostředek se rozrostla výbava jednotky. Bylo zakoupeno plovoucí čerpadlo NIAGARA s motorem honda, které je schopno dodat až 1200 l/min. Jeho výhody se uplatní např. při plnění CAS, nebo při čerpání sklepů apod.

21. 6. 2008     
Tuto sobotu se konala soutěž pro nás na velmi zajímavém místě. Jeli jsme totiž  do Kvasejovic. Ne ale do těch „našich“, ale do 70 km vzdálených, které jsou blízko města Sedlec-Prčice. Mnozí se dozvěděli o existenci této vesničky až díky této soutěži. Bylo zde přihlášeno 8 družstev. Systém soutěže byl poněkud odlišný než jinde. Nejprve muselo každé družstvo projít jakousi kvalifikací. Podle času požárního útoku se pak družstva rozdělila do dvojic, kde se postupovalo vyřazovacím způsobem (systém pavouk). Celkově skončilo v kvalifikaci družstvo A na 2. pozici a družstvo B na 4. pozici. Přehořov A postoupil s pěknými časy až do semifinále. Pak ale narazil na družstvo se stříkačkou s objemem 1800 ccm a na ni naše 1200 jasně stačit nemohla. Na  družstvo A tak čekala bitva o 3. místo, ve které nezaváhali. Přehořov B v těsném souboji nestačil na družstvo Sedlec II a čekalo ho klání se Sušeticemi o 7. místo. Tam i přes drobné chybičky ukázalo svou sílu a dokázalo zvítězit.  Během požárních útoků probíhala štafeta zručnosti. Družstvo přeplavalo na požární nádrž, dva nabrali vědra s vodou a prokličkovali nástrahu z pneumatik. Vodu nalili do džberové stříkačky, s níž další stříkal na plechovku. Následovala závěrečná disciplína, kde na dvou trámcích museli čtyři z družstva dojít do cíle a po cestě vypít láhev piva. Jako první šlo na start družstvo A. Vypadalo to na dobrý  čas, dokud nepřišlo ono stříkání na plechovku. Proud z proudničky ne a ne shodit plechovku. Všem dalším družstvům museli tedy organizátoři zkrátit vzdálenost k plechovce o 1m. Družstvu A bylo nabídnuto, aby si pokus
zopakovalo. Tady se stalo ono nešťastné nedorozumění. Při domluvě o opakování se družstvo špatně pochopilo s pořadatelem a s tím, že se štafeta  do celkového hodnocení nepočítá, odmítlo jít znovu, jelikož je to přeci jen pro srandu a pobavení lidí. Opak se stal pravdou a při vyhlašování výsledků, byli všichni překvapeni, když se s výsledkem ze štafety sečetl požární útok. Tohle připravilo družstvo A o 3. místo. Podobně na tom bylo družstvo B. Všechny disciplíny štafety zvládli na jedničku, ale opět byl problém na již o 1m posunuté
plechovce. Samozřejmě také boj nevzdali a nakonec krásně „proběhli“ cílovou čárou. Po celkovém sečtení se štafetou tedy skončilo družstvo Přehořov B na 8. místě a Přehořov A na 4. místě. Byla zde výborná zábava a hodně přátelských lidí. Velice rádi nás přivítali. Povídalo se hlavně o jejich a našich Kvasejovicích, došlo k vzájemným pozváním a také po stylu fotbalu k výměně soutěžních dresů. Nechyběla prohlídka místní požární zbrojnice. Místní sládek nám přinesl ze zásob ochutnat výtečné Kvasejovické pivo. Nechybělo ani koupání v požární nádrži a spousta další zábavy také v místní hospůdce v Edenu. Všem se tam
ohromně líbilo, přátelská povaha místních dokreslovala náladu. Ubytováni jsme byli v sále Edenu, kde na nás ráno čekala snídaně. Všichni jsme odsud odjížděli s dobrou náladou. Doufáme, že naše přátelství tak bude pokračovat a budeme spolupracovat a pořádat více společných akcí.¨
Sestava:
Družstvo A: Mendl J., Šimek J., Šimek M., Novotný L., Paleček M., Marko J.,  Remešová K.
Družstvo B: Paleček P., Votápek D., Hartl V., Klečacký D., Hanzal L., Sochor T., Podráský D.

19. 6. 2008      
Podle výsledků z okrskových soutěží OSH Tábor se z celkového počtu 140 SDH 
v okrese Tábor umístilo družstvo Přehořov A na 19. místě, o několik málo postupových pozic do okresního kola. Družstvo Přehořov B se umístilo na 63. místě.

15. 6. 2008      
Kolem 10. hodiny vyjela jednotka k technické pomoci - čerpání zkažené vody ze studny v obci Sedlečko. Pomocí kalových čerpadel byla cca 14m hluboká studna  za 2 hodiny vysáta.

12. 6. 2008      
Dnešní den byla na garáž pro TA namontována vrata na dálkové ovládání. Až na malé dodělávky je tak garáž hotová.

7. 6. 2008     
Na letošní druhou soutěž jsme se vydali do Pleší. Hned po příjezdu nás všechny  zaskočila káď, která byla na druhé straně oproti klasickému uspořádání. Takhle to měli všichni, dá se říci, "přes ruku". Změnou bylo také to, že se nemohlo savicemi nabírat, ale sát a běželo se jen na dvě B. Nakonec jsme si s tím docela poradili. Jedno družstvo skončilo na 1. místě s časem 30,15s a druhé družstvo s časem 37,50 na 6. místě. Dále následovala pivní štafeta v šesti lidech, kde se postupně pilo pivo na "ex". I tady jsme ukázali své přednosti a skončili na pěkném 2. místě s časem 34 s. Foto v sekci fotogalerie.
Sestava:
družstvo I: Mendl J, Šimek J., Šimek M., Novotný L., Hanzal L., Marko J., Paleček M.
družstvo II:Paleček P., Votápek D., Hartl V., Klečacký D., Hanzal L., Sochor T., Paleček M.
pivní štafeta: Novotný L., Hanzal L., Mendl J., Sochor T., Paleček M., Hartl V.

1. 6. 2008     
Na tento datum připadá dětský den. I u nás, jako vždy, jsme pro děti připravili sladké balíčky, opékání špekáčků a spoustu cen (míče, batohy, náramky, propisky, filmy atd.). Samozřejmě si tohle všechno musely zasloužit. Ve dvojicích musely proběhnout trasu, ve které na ně čekaly různé úkoly jako např. skákání v pytlích, chůze na chůdách, házení míčkem, stříkání džberovou stříkačkou, plazení a spousta dalších. V cíli pak musely propíchnout nad sebou
balónek, ve kterém byla buď  voda, či mouka, potom si každý vylosoval lístek  s cenou a dostal balíček sladkostí. Tímto bychom chtěli také poděkovat všem sponzorům, kteří nám přispěli na dětský den.

31. 5. 2008     
Od 19 hodiny se v Přehořově konala taneční zábava pod pergolou. K poslechu a tanci hráli Molíkovi. V krásném "letním" počasí si mohli všichni pochutnat na klobáse. V areálu hasičské zbrojnice se sešlo okolo 90 lidí a dle reakcí se náramně bavili. Největší úspěch sklidil bubeník z kapely, který v obleku výpravčího provezl všechny tanečníky na známou písničku "mašinka". Foto naleznete ve fotogalerii.

26. 5. 2008      
Dnes se konalo poslední rozloučení s nedávno zesnulým J. Voráčkem, který byl spoustu let členem SDH Přehořov. Poslední rozloučení se uskutečnilo v místním kostelíčku Sv. Anny.

24. 5. 2008     
Odpoledne jsme se vydali na naši první letošní hasičskou soutěž do Svinek. Byla to zároveň první soutěž po třech letech. Celkem nás jelo 12 hasičů - dvě družstva. Soutěže se zúčastnilo 7 družstev mužů a také jedno ženské družstvo. První se na řadu dostalo družstvo "B" ve složení: Paleček  P., Votápek D., Hartl V., Klečacký D., Hanzal L., Sochor T. a Paleček M. Po drobné chybičce se podařilo zastavit stopky na čase 36,78 s, což byl třetí nejlepší útok. 100m překážek se družstvu "B" povedlo zaběhnout za 80,87 s. S  výsledným časem 117,65 s se družstvo "B" umístilo na velmi pěkném 3. místě. Následoval požární útok
družstva "A" ve složení: Mendl J., Šimek J., Šimek M., Novotný L., Hanzal L., Marko J. a Paleček M. V požárním útoku i přes menší chybičku  zaběhlo družstvo dosavadní nejlepší čas a to 27,62 s - nejlepší útok na soutěži. 100m překážek se povedlo zaběhnout za 71,75 s (rovněž nejlepší čas). Součet, tedy čas 99, 37 s, znamenal pro družstvo "A" první místo. Celá soutěž byla velice povedená. Foto naleznete opět v sekci fotogalerie.

11. 5. 2008     
Dnes jsme opět pokračovali v nácviku požárního útoku. Obě družstva si opět vyzkoušela několik útoků a bariéru. Příští týden nás čeká poslední trénink před naší letošní první soutěží.  Mimo jiné: V garáži pro TA se vybílilo a byla natřena podlaha.  Pergola a parapety hasičské zbrojnice stejně jako loni vyzdobily krásné květiny.

8. 5. 2008    
Kolem 20. hod večer vypukl požár v  objektu bývalého pivovaru v Přehořově. "V objektu se nachází pravděpodobně dva lidé". Tak  znělo ohlášení nočního cvičení pro hasiče z JSDH Přehořov. V objektu byla provedena simulace požáru několika dýmovnicemi. Celkem byla v poměrně složitém objektu o 3. NP čtyři ohniska. Navíc práci hasičům zkomplikovaly spadlé schody vedoucí do 2. NP. Museli tedy zvolit jinou variantu. Při průzkumu byly postupně nalezeny dvě osoby  - jedna bez známek života a druhá byla nalezena se zlomenými žebry v
posledním   patře. S problematickým transportem osob po požárním žebříku si nakonec hasiči poradili. Od osoby, která přežila, se hasiči dozvěděli, že v objektu  byla ještě jedna osoba. Po průzkumu okolí byla nalezena 200m od objektu. Hasiči si tak opět procvičili práci v dýchací technice, vyhledávání osob,  radioprovoz a další taktické postupy nutné při záchranných pracích. Foto opět v sekci fotogalerie. 

4. 5. 2008     
Už tomu budou tři roky, co jsme byli na poslední hasičské soutěži.  Účast na soutěžích v požárním sportu nám poslední roky trochu komplikovala výstavba nové hasičské zbrojnice. Nezbývalo nám při náročné práci příliš času na zábavu. Teď už ale zbrojnice stojí a my se chceme vrátit opět po hlavě do soutěžení.  O požární sport je veliký zájem. Dnes jsme měli náš první trénink po delší pauze. Vyzkoušeli jsme několik útoků a po téhle pauze to nebyly
vůbec špatné výsledky. Po několika trénincích budeme moct opět vyrazit na soutěže i pohárová klání a slušně se umístit.

30. 4. 2008     
Jaro je v plném proudu a pro nás to znamená jako každý rok postavit máj a pálit čarodějnice. Májku jsme přivezli už včera, oloupali ji a nechali vyzrát. Dnes jsme ji dozdobili do konečné podoby a za pomoci jeřábu ji postavili.  Měří cca 27m. K májce patří také vatra na pálení čarodenic. Vystavěli jsme tedy vatru hned vedle májky. Během večera se sešlo hodně lidí. Ti nejotrlejší zůstali přes noc a hlídali májku před záškodníky až do brzkých ranních hodin.
Několik fotografií ze stavění máje naleznete ve fotogalerii.

20. 4. 2008    
Po minulém víkendu plném zábavy, nás zase čekala práce. Pokračovali jsme na garáži pro TA. Dnes na nás čekalo betonování podlahy. Bylo nás celkem dost, a proto nám šla práce od ruky a brzo bylo hotovo.

12. 4. 2008     
Na dnešní den byly naplánovány vepřové hody. Již brzy ráno se konala zabijačka. Dělaly se jelita, jitrnice, škvarky...... no prostě všechny dobroty, tak jak je všichni známe. Garáž se vyklidila. Naše CAS musela tak dát přednost stolům, pípě, promítacímu plátnu a spoustě dobrých pokrmů. Během večera dorazili naši přátelé hasiči z SDH Bechyně, kteří nám
přivezli soudek piva na uvítanou. Na plátně jsme se společně podívali na video z loňských oslav 111. výročí založení SDH a otevírání nové hasičské zbrojnice. Dále na video z výstavby zbrojnice a oprav CAS. Během večera byla perfektní zábava. Všichni jsme si společně zazpívali s doprovodem harmoniky. Několik fotografií z této akce naleznete v sekci fotogalerie.

5. 4. 2008     
Tuto sobotu čekalo na členy JSDH školení první pomoci. Během školení si všichni zopakovali jak se zachovat v situacích, kdy je někdo ohrožen na životě, krvácí, má zlomeniny, je v šoku apod. Během školení, které vedl Zdeněk Malkovský (člen vodní záchranné služby a příslušník HZS JčK), si všichni vyzkoušeli na figuríně masáž srdce a umělé dýchání. Dále obvazové metody, způsoby transportu raněných a mnoho dalších. Toto školení je jedno z nejdůležitějších, protože se hodí i v běžném životě. Několik fotografií naleznete v sekci fotogalerie.

22. 3. 2008    
Tento víkend, stejně jako předchozí pokračovaly  zednické práce na malé garáži pro budoucí technický automobil v areálu hasičské zbrojnice.

8. 3. 2008    
Už po třetí jsme byli pozváni na hasičský ples do Bechyně. A jako vždy jsme pozvání neodmítli. Okolo sedmé večerní se rozjel malý autobus směr Kvasejovice-Bechyně. Tak jako každý rok i letos byl ples velkolepý. Přátelská atmosféra, skvělá kapela, bohatá tombola a hlavně přátelé hasiči. To vše vyvolávalo perfektní náladu. Jako každý rok jsme vyhráli spoustu hodnotných cen (velitel vyhrál trůn - viz. fotogalerie). Většina hasičů mohla napravit svůj rest, tzn. ti, kteří zapomněli na MDŽ, mohli přímo v sále koupit kytičku svým
milým. Dva  z našich členů dokonce věnovali kytičku zpěvačkám kapely. Na závěr nemohlo být zahráno nic jiného než sokolíci a všichni byli na stolech. No prostě byl to večer, jak má být. Fotky naleznete na těchto stránkách v sekci fotogalerie.

1. 3. 2008    
První březnový den přinesla vichřice EMMA naší jednotce nemálo práce. Hned ráno v 10:33 byl vyhlášen poplach k spadlému stromu přes silnici v Přehořově. Po domluvě s OPIS HZS Tábor byla jednotka přednostně vyslána do Krotějova, kde spadl strom na osobní automobil. Naštěstí vyvázl řidič bez zranění. Následně jednotka likvidovala pomocí motorových pil a lanového navijáku spadlé stromy a větve na silnicích v tomto pořadí:
                                    - Kvasejovice - Mezná (1 strom)
                                    - Mezná - Nová Ves (1 strom)
                                    - Chlebov (větve na silnici)
                                    - Přehořov (větve na silnici)
                                    - Přehořov - Lžín (1 strom)

23. 2. 2008   
Na programu byla dnes brigáda. Jednalo se o práce na vyhořelé myslivně. Hasiči zbourali starý komín a vyřezali staré latě. Hrozilo totiž nebezpečí, že se komín zlomí, nebo že na někoho spadnou tašky. Potom se střecha opravila a opět zakryla. Na pomoc přišel i jeden z myslivců. Dnes byl také zbytek výjezdové jednotky na cvičení v polygonu v HZS Tábor

19. 2. 2008   
Dnes ráno ve 4:29 byl vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár budovy sloužící jako klubovna pro myslivecké sdružení MÍR v Kvasejovicích. Požár zachvátil a stropní konstrukci. Na místo dorazila jako první JSDH Přehořov. Byly nasazeny dva "C" proudy. Jeden do klubovny a druhý na půdu. Hasiči pracovali v dýchací technice. Dále přijela jednotka HZS PS Soběslav. Jimi byl nasazen vysokotlaký proud do půdních prostor. Po lokalizaci následovalo rozebírání konstrukcí a postupné dohašování. Kvůli destrukci stropních konstrukcí musel být strop provizorně podepřen. Po ukončení prací přijel na místo i vyšetřovatel HZS. Na provoz okolo komunikace dohlížela Policie ČR. Místo zásahu bylo v 6:20 předáno starostovi obce, který pověřil místní jednotku dohledem nad místem zásahu, jako opatření před opětovným
vzplanutím. Fotografie ze zásahu naleznete na těchto stránkách v sekci fotogalerie.

9. 2. 2008    
Výcvik s dýchací technikou čekal dnes na některé členy jednotky. A to ve cvičném polygonu v areálu HZS Tábor. Napřed proběhlo teoretické zopakování zásad při průzkumu a obsluhy DT. Foto v sekci fotogalerie. Dále pokračovaly o víkendu práce na garáži pro TA Volkswagen.

10. 1. 2008   
Dnes okolo 19:30  byl jednotce vyhlášen první poplach v letošním roce.  Jednalo se o požár kontejneru u místního hřbitova, vzdáleného cca 1km od hasičské zbrojnice. Požár byl brzy pod kontrolou. Byl uhašen pomocí jednoho útočného proudu "C". Jednotka se poté vrátila na základnu.

6. 1. 2008   
Dnes byla dokončena kompletace technologie svolávacího systému.  Svolávací systém byl pomocí přijímače připojen do systému HZS - CAS 100. Rovněž  je tato technologie připravená pro připojení elektronické sirény

 

logo SDH