obrazek

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > HASIČI > E-kronika > e-kronika 2013

e-kronika 2013e-kronika 2013

PF 2014

KRÁSNÉ A POHODOVÉ SVÁTKY VÁNOČNÍ, HODNĚ ŠTĚSTÍ, ÚSPĚCHŮ A ZDRAVÍ V ROCE 2014 PŘEJÍ HASIČI PŘEHOŘOV.


Publikováno 18. 12. 2013 13:03

Nábor malých hasičů

14.12.
V sobotu jsme uspořádali předběžný nábor malých hasičů. Během hodiny a půl k nám dorazilo celkem 13 dětí, které jsme předběžně rozdělili na mladší a starší. V mladší kategorii máme zapsané tyto: Kryštof Kalina, Julie Zděnovcová, Magdalena Klečacká, Michaela Koubovcková, Gabriel Měchura a Tereza Krbcová. Do kategorie starších Martin Šimek, Tereza Albrechtová, František Koranda, Barbora Kozlová, Terezie Koubovcová, Dan Kujal a Michaela Kujalová. Tak uvidíme, jestli je požární ochrana chytne za srdíčko a nám z nich v budoucnu vyrostou mladí hasiči.

Také již čekáme na nové věci, které jsme si objednali. Financování pokryla téměř celou částkou v hodnotě 66 tisíc dotace z krajského úřadu pro jednotky zasahující při letošních červnových povodních. My jsme si objednali kompletní nejmodernější sadu hadic na sport včetně proudnic, dále kalové čerpadlo na 230V, čtyřdílný nastavovací žebřík, dva přejezdové můstky a pět pracovních stejnokrojů PSII.


Publikováno 9. 12. 2013 9:12

Mikulášská besídka

Datum konání: 9. 12. 2013

8.12.
I letos jsme připravili pro naše děti mikulášskou besídku. 35 dětí s rodiči zavítalo včera do prostor místního hostince, kam za nimi přišel čert Lucius se dvěma čertími kolegy a samozřejmě Mikuláš s Andělem. Na začátku besídky čert Lucius oslavil plnoletost (své 318 narozeniny) a čerstvě složenou čertovskou maturitu. V kouzlení se tedy moc nepředvedl, ale zato děti ukázaly, jak mají krásně připravené básničky a písničky, které vždy předvedly před ostatními a to do mikrofonu. Čerti si vždy zvážili na pekelné váze jejich hříchy a také jim je přečetli z knihy hříchů. Dítka jako vždy slíbila vše, co se slíbit dalo a za to je čekala sladká odměna. Stejně jako tomu bylo i uplynulé roky jsme také dělali Mikulášskou besídku den předtím v Mezné. Fotky z besídky tentokrát naleznete v sekci obec-aktuality.


Publikováno 9. 12. 2013 9:10

Čerpání vody

30.11.
Dněšní dopoledne vyjela naše jednotka na čerpání vody v Sedlečku u Soběslavě. Na místě bylo zjištěno, že ze studny u opuštěného stavení č.p. 7 dochází důsledkem neodebírání vody k její vytékání. Voda se dostávala i do sousedního stavení č.p. 6 a zaplavuje sklepy. Jednotka provedla za pomoci kalového čerpadla na 400V odčerpání vody ze studny a dále také ze zatopených sklepů na č.p.6.

Včerejší večer jsme se také zúčastnili výroční schůze partnerského sboru v Kvasejovicích, kde jsme se sešli opět jako vždy ve velmi přátelské atmosféře.


Publikováno 30. 11. 2013 15:12

Čistění kanalizace

Datum konání: 23. 11. 2013

22.11.
V sobotu nám byla nápomocna naše CAS 25 při brigádě. Jednalo se o čištění kanalizace. Nejprve jsme pracovali v obci Myslkovice a poté v Hrušově Lhotě. Pomocí tlakové vody a armatury "krtek" jsme měli za cca 5h hotovo.


Publikováno 24. 11. 2013 17:03

Zásah na hmyz

Datum konání: 28. 9. 2013

27.9.V podvečer vyjela jednotka k dalšímu zásahu. Tentokrát se jednalo o likvidaci obtížného hmyzu. Po zhruba hodině se podařilo jednotce odstranit vosí hnízdo v domě č.p. 47 v Přehořově.
    


Publikováno 28. 9. 2013 8:21

Spadlý strom

Datum konání: 27. 9. 2013

26.9.2013
Dnes odpoledne vyjela naše jednotka na pozemní komunikaci mezi obcemi Přehořov a Chlebov, kde došlo k ulomení jedné z větví stromu. Komunikace byla zcela neprůjezdná. Pomocí motorové pily se podařilo strom rozřezat a komunikaci zprůjezdnit.


Publikováno 27. 9. 2013 11:22

Soutěž Přehořov

Datum konání: 17. 9. 2013

14.9.2013
Již po páté se u nás konala soutěž O pohár SDH Přehořov, aneb přehořovský kopeček. Špatné počasí naštěstí ustoupilo a celý den bylo krásně slunečno. Letos se bohužel omluvilo hodně družstev, ale i tak se zúčastnilo celkem 8 mužských, 3 ženská a 3 dětská družstva. Na výkony družstev dohlížel hlavní rozhodčí p. Šustr a letos časy měřila poprvé elektronická časomíra z SDH Želeč. První startovalo jako obvykle naše A družstvo. S menší chybou na pravém proudu se podařilo dosáhnout času 23,44s. Tento čas se podařilo překonat jen jedinému týmu a to SDH Libíň. Pro A tým to tak v hlavní kategorii znamenalo velmi pěkné druhé místo. Radost domácích podpořilo také družstvo B, které časem 24,35s získalo pohár za třetí místo. Naše ženy poměřily síly se Smrkovem a Lžínem. Čas 36,71s však stačil „pouze“ na místo třetí. Prvenství vybojovalo družstvo Smrkova. Stejné pořadí družstev žen dopadlo také v kategorii PS 8, kde naše ženy zaběhly za 55,01s. V kategorii PS 8 muži se podařilo domácímu B týmu přidat další pohár do sbírky, když časem 36,82s zajistili pěkné třetí místo. A týmu se pokus nepovedl a skončil pátý s časem 39,47s. Kategorii PS 8 muži ovládli nekompromisně hasiči z Libíňe, kteří zaběhli pohádkový čas 22,48s, který by stačil i na vítězství v kategorii PS 12. Dále se také předvedly dvě družstva dětí z Kvasejovic, které si rozdělily druhou a třetí pozici před vítězi ze Smrkova. Na konec soutěže se pila známá pivní štafeta v kategorii muži 4x0,5l a ženy 4x0,3l. Tady mezi muži vyhrálo družstvo ze Lžína před druhými Klenovicemi. Třetí bylo naše A družstvo. Družstvo B skončilo čtvrté a pátí byli pijáci z Kvasejovic. Ženskou kategorii rovněž ovládly ženy ze Lžína před Smrkovem. Děti nebyly pozadu a soutěžily v limo štafetě 4x0,3l. První skončil voda tým Kvasejovice, druhý tým cola Kvasejovice a třetí Libíň. Na čtvrtém místě další družstvo Kvasejovic a páté děti ze Smrkova. Během soutěže se nám bohužel vybil fotoaparát, takže alespoň pár snímků naleznete pod článkem. Kompletní výsledky jsou přiloženy taktéž.

Sestavy:
A: Mendl J., Mendl J. ml., Šimek M., Hanzal L., Kozel J., Mendl R., Paleček M.
B: Votápek D., Votápek R., Hartl V., Klečacký D., Skupa P., Sochor T., Chlaň F.
Ž: Koubová M., Šimková J., Horová V., Matoušková L., Bubníková R., Podráská P., Korandová K.


Publikováno 17. 9. 2013 9:09

Soutěž Hodonice

Datum konání: 2. 9. 2013

Sobotní odpoledne jsme se vydali až za Bechyň na další soutěž. Ta se konala v Hodonicích. Běželo se na dotykové terče a 3B hadice. My jsme po prosbě jednoho z týmu přehodili pořadí a startovali jsme první. To nám ale moc výhodu nepřineslo, ba naopak. Na přetlakovém ventilu byla špatná gumička a při pokusu družstva A došlo doslova k vystřelení B hadice. Po následné kontrole jsme zjistili, že gumička je opravdu poškozená a hadice v přetlakovém ventilu vůbec nedrží. Naše prosby o opakování pokusu byly ale marné. Ostatní z týmů nám dokonce nový pokus přáli, ale hlavní rozhodčí nám to neuznal i přes to, že to naše chyba opravdu nebyla. Po našem pokusu byla gumička vyměněna a ostatním družstvům se tak pokusy povedly. Výskedný čas 45,93s tak nemohl znamenat nic jiného než poslední 11. místo. Pokus družstva B byl už lepší. Přes drobné chybičky dosáhlo času 31,44s což bylo na 6. místo. Trošku smíšené pocity ze soutěže zlepšilo výtečné pohoštění od domácích, kteří tak byť skromně, ale příjemně oslavili své kulaté výročí.

Sestavy:
A: Mendl J., Votápek R., Šimek M., Hanzal L., Kozel J., Mendl R., Paleček M.
B: Votápek D., Votápek R., Hartl V., Klečacký D., Skupa P., Sochor T., Chlaň F.


Publikováno 2. 9. 2013 9:21

Soutěž Klenovice

Datum konání: 26. 8. 2013

24.8.2013
I přes to, že jsme měli dnes opravdu hodně práce s přípravou taneční zábavy jsme vyjeli na soutěž do Klenovic. Na soutěž ale tentokráte nepřijela kromě dvou našich žádná další družstva. Společně se dvěmi domácími družstvy jsme tak byli čtyři. Rozhodlo se tedy, že se poběží dvoukolově a vybere se lepší čas a pravidla byla dle táborské hasičské ligy - běželo se na 3B. V prvním pokusu se našemu A týmu příliš útok nepovedl, ale získali jsme čas 31,98s. Druhý pokus A týmu už byl bezchybný a dosavadním nejlepším časem na 3B 25,80s jsme s jistotou obsadili první pozici. Družstvo B mělo u obou pokusů problémy na rozdělovači a počítal se nakonec pouze první čas 32,23s, který ale i tak znamenal báječné druhé místo. Sestavy:
A: Mendl J., Votápek R., Šimek M., Paleček M., Hanzal L., Sochor T., Mendl R.
B: Votápek D., Votápek R., Šimek M., Klečacký D., Paleček M., Sochor T., Chlaň F.


Po soutěži už jsme rychle chvátali zpět domů, abychom byli na parketě. Společně s novou hospodskou z hostince v Kvasejovicích jsme pořádali taneční zábavu Brutus. Počasí naštěstí vydrželo. I přes nevelkou účast (117 platících) se zábava líbila a lidé si ji náležitě užili. Na parketě to tak byla letošní poslední zábava.


Publikováno 26. 8. 2013 10:15