Ukončení sezony

Datum konání:
6.11.2021

6.11.2021 Ukončení sportovní sezony

V sobotu jsme v naší hasičské zbrojnici oficiálně ukončili a oslavili letošní sportovní sezonu. A že tentokrát bylo opravdu co. Za naší dvacetiletou sportovní historii šlo o jednu z nejlepších. Celkem tři naše družstva totiž získala z 12ti soutěží hned 16 pohárů. Naši muži například z 10 soutěží přivezli 5 prvních míst a čtyři druhá, což se ještě nikdy jednomu družstvu nepodařilo. Cenné bylo jistě vítězství na domácí soutěži v Přehořově. Naše ženy se zúčastnily letos nejvíce soutěží, od vzniku ženského družstva v roce 2009. A to celkem sedmi. Navíc z těchto přivezly hned tři prvenství, dvě druhá místa a jedno třetí. Rovněž zaběhly doposud nejlepší čas a to 25,14s v Dírné. V Roseči pak porazily s PS-12tkou dalších sedm týmů se silnějšími stroji. Jen naše děti se nemohly předvést v plné parádě, protože jejich starty na soutěžích omezil covid, díky kterému se letos v okolí dětské soutěže prakticky nekonaly. Avšak i tak je nutno zmínit nádherné vítězství na domácí soutěži v Přehořově a krásné třetí místo v požárním útoku jarního kola Plamen, kde toto družstvo získalo 3. místo na nástřikové terče z dvaceti startujících. Za uplynulých dvacet let už jsme se zúčastnili na 169 soutěží a zaběhli necelých 300 útoků na soutěžích. Při ukončení byla vyhlášena nově kategorie „nejzajímavější sportovní počin sezony“ – tj. sportovní okamžik ze všech letošních soutěží, který byl něčím zvláštní, zajímavý či úsměvný. Hlasovali všichni dospělí sporťáci. Z celkových osmi nominovaných, které navrhl velitel sboru, si letos tento pohár odnesl David Votápek za tzv. „start na couvačku“, který se mu „podařil“ ve Veselí nad Lužnicí. Všechny úspěchy jsme si tak večer zopakovali a odměnili potleskem všechny za úžasnou sezonu. Nechyběly ani záběry a fotografie ze všech soutěží a bohaté občerstvení. Velké poděkování za letošní super sezonu zaslouží všichni, kteří letos sbor reprezentovali. A těchto sportovců bylo letos 22. Velké díky všem a úspěšnou sezonu 2022.