Úvodní stránka > HASIČI > e-kronika > e-kronika 2021 > Soutěž Roseč

Soutěž Roseč

Datum konání:
4.7.2021

4.7.2021 Soutěž Roseč

Poprvé v tomto roce, po covidové odmlce, jsme se zúčastnili hasičské soutěže a to pro nás zajímavější, neboť se jednalo o soutěž noční. Za ní jsme museli až do sousedního okresu, do obce Roseč. Tady se sjelo celkem 28 dospělých družstev, která nastoupila po 20 dětských družstvech. Běželo se na 2B a byly povoleny úzké hadice na které jsme poprvé běželi i my. V mužské kategorii byly hodnoceny zvlášť SDH s klasickými PS12 a zvlášť se silnými stroji. V ženské kategorii to bylo o to těžší, že toto rozdělení chybělo a tak se naše děvčata musela poprat s mnohem silnějšími stroji. V mužské kategorii PS 12 nakonec startovalo 7 týmů. Našemu družstvu se však nepodařilo navázat na krásné tréninkové pokusy a po chybách na savicích a rozdělovači se časomíra zastavila na 33,15s což stačilo jen na předposlední 6. místo před diskvalifikovanou Budislaví. Naše děvčata se postavila na start jako první z žen a po jejich pokusu se časomíra zastavila na 27,52s. Následovalo dalších 7 ženských družstev, mnohdy s velmi silnými stroji. O to větší radost pak následovala, když se žádnému družstvu už nepodařilo náš čas překonat a naše holky tak získaly úžasné první místo. Sladkou příchuť vítězství okořenil právě fakt, že porazily několik týmů s ligovými stroji. První letošní soutěž byla tak nadmíru úspěšná.