Úvodní stránka > HASIČI > E-kronika > E-kronika 2016 > Soutěž Přehořov

Soutěž Přehořov

Datum konání:
10.9.2016

10.9.2016

Tuto sobotu jsme pořádali již 8. ročník hasičské soutěže O pohár SDH Přehořov aneb „přehořovský kopeček“. Celý víkend bylo opravdu krásné letní počasí. Tentokrát jsme byli opravu mile překvapení, jelikož se k nám sjelo celkem 50 družstev hasičů. Nevídaná účast zaskočila všechny, ale udělala nám opravdu velkou radost, protože tohle jsme si vždycky přáli. Letos jsme vyhověli dětem, a aby nemusely čekat na dokončení soutěže dospělých, startovalo se tak na dvě základny a to střídavě vždy jedno družstvo dospělých, jedno dětské a tak dále. Vyhlašování dětí se tak konalo hned, jak doběhlo poslední dětské družstvo. V kategorii PS 12 muži startovalo celkem 22 družstev. Ani jednomu našemu družstvu se však útok příliš nepovedl a tak čas 26,48s stačil na 8. místo pro družstvo B a čas 28,31s místo 10. pro družstvo A. Vítězem této kategorie se stalo družstvo Želeč A, které obhájilo časem 21,75s a získalo putovní pohár a také sud piva jako první cenu. Mezi ženami PS 12 startovalo 7 družstev. Naše ženy téměř celý den držely s časem 26,65s (nový rekord) prvenství, ale bohužel na konci je porazilo s časem 25,61s družstvo ze Želče, které získalo mimo jiné kartón alkoholického nápoje Frisco. I tak je ale druhé místo v takové konkurenci výborné a nutno naše ženy pochválit. Ty si také radostí z druhého místa užily i domácí kádě s vodou do syta. V kategorii dětí bylo celkem 18 družstev a 1 mimo soutěž. V kategorii přípravka byly družstva dvě. Vyhrálo družstvo Malšice A časem 45,89s. V kategorii mladší startovalo 10 družstev a vítězství uhájilo časem 23,43s družstvo Košice A. V kategorii starší už jsme měli želízko v ohni i my. Naše družstvo dětí předvedlo bezchybný útok a nádherným časem 17,25s zvítězilo na domácí půdě. Naše šikovné děti tak potvrdily své kvality před domácím publikem, z čehož měly samozřejmě obrovskou radost. Všechny děti ve všech kategoriích si také odnesly sladké ceny. Poté následovala kategorie PS 8, kde soutěžila družstva mužů a žen dohromady. Z deseti přihlášených družstev bylo osm mužských a dvě ženská. Ani tady se domácím mužům nedařilo. Družstvo B s časem 47,05s skončilo páté a družstvo A s časem 1:37,38 deváté. Pravdou také je, že náš stroj PS 8 je ve značně špatném technickém stavu. Vítězem této kategorie se stalo družstvo Chotčin s časem 32,78s. Poslední soutěží byla pivní/limo štafeta, která už se konala téměř za soumraku. V mužích ze dvou přihlášených vyhrálo naše domácí družstvo s časem 26,97s. V ženách pak z pěti startujících Zlukov s časem 21,23s (naše děvčata skončila třetí s časem 33,83s). Ze tří dětských družstev nejlépe dopadly naše děti, které v limo štafetě dosáhly času 30,48s. Na celý průběh soutěže dohlíželi po celý den dva rozhodčí a to náš starosta Jaromír Mendl a veselský Stanislav Kaisler. Oba byli bezchybní a spravedlivý za což jim náleží poděkování. Dospělí běželi na elektronickou časomíru a děti na stopky. Rozhodčími na stopkách byli Oldřich, Jaroslava a Jan Šimkovi. Průběh soutěže také zpříjemnily dvě ukázky historické techniky. První předvedli útok hasiči z Veselí nad Lužnicí se stříkačkou DS-16 (výrobce THZ) z roku 1958, kterou sami zrekonstruovali. Druhou ukázkou se prezentovalo družstvo Záhoří, které vlastní stříkačku značky Stratílek DS-16 z roku 1939. Poděkování zaslouží také sponzoři celé akce: Hostinec Knajpa u dvou Čarodejnic Kvasejovice, Autoservis Bartejs, Václav Kokoška, Obecní Úřad Přehořov a HZS Tábor. Velké díky patří také všem, kteří nám pomohli hlavně s přípravami a organizací této povedené soutěže na kterou budeme určitě moc rádi vzpomínat. Vzhledem k množství fotografií je možné je prohlídnout zde: http://hasiciprehorov.rajce.idnes.cz/Hasicska_soutez_Prehorov_2016/