30. 5. 2026 Soutěž Klenovice
Dnes byl velký den hlavně pro několik našich dětí. Některé totiž právě dnes vyjely na svou úplně první soutěž. Svou první tak měla hlavně větší část v kategorii starší. V Klenovicích se letos konala historicky první dětská soutěž, na kterou se sjelo 21 družstev. Od nás šlo na start dříve družstvo mladších. Tady se nám bohužel nepovedl spoj B hadic. Pohotová reakce dětí útok zachránila, avšak cenné vteřinky chyběly a bylo z toho 9. místo ze 12 družstev v kategorii. Následovalo družstvo starších, kde si premiéru zažilo hned pět dětí. Při jejich pokusu došlo ke stejné chybce jako u mladších dětí a tady to tedy stačilo na poslední 5. místo. I přesto, že se vše nepovedlo podle představ, si děti soutěž moc užily. Poctivě trénují a všichni trenéři z nich mají taktéž radost. Během dnešku získaly první cenné zkušenosti z „ostrých“ soutěží, které jistě ve své budoucí hasičské kariéře zúročí. Na soutěži také poprvé s kvalifikací rozhodčí PS „soudcoval“ náš David Votápek.
SESTAVY:
D ml.: Hanzal J., Novotný F., Vránková T., Vránek J., Skočdopole J., Šimek J., Skůpa F.
D st.: Kováčová K., Novotná D., Kubát J., Albrechtová K., Zahradník L., Zahradníková N., Bernardová E.
Odpoledne pokračovala soutěž v Klenovicích i pro dospělé. Konalo se zde totiž základní - okrskové kolo pro sloučené okrsky Soběslav a Tučapy. Letos poprvé bylo rozhodnuto, že se nepoběží disciplína běh na 100m s překážkami a požární útok byl zkrácen na 2B. Stalo se tak záměrně, aby se tím pokusilo přilákat více družstev a alespoň nějaké základní kolo se tak mohlo konat. Zprvu většina týmů z okrsku byla nadšena a vypadalo to, že se konečně okrsek zvedne. Nakonec to opět dopadlo dosti smutně. Soutěže se totiž mimo pořádajícího sboru zúčastnil pouze SDH Přehořov, Soběslav a Lžín ze soběslavského okrsku. Z tučapského okrsku nakonec ani jedno SDH. Celkově tedy v mužích to byly 4 týmy a v ženách 2 týmy. Rozhodlo se vzhledem k malému počtu, že se poběží dvoukolově. Poprvé v rámci okrsku a podruhé v rámci poháru starosty. V prvním pokusu naše ženy zaběhly pěkných 26,71s a překonaly domácí. V prvním pokusu mužů se bohužel odpojila spojka hadice B od stroje a byl z toho nakonec čas až 38,03s. Nebyl to čas nejhorší, ale stačil tentokrát na předposlední – 3. místo. Ve druhém kole – poháru starosty, naše ženy vylepšily svůj pokus a jedním z nej časů našeho družstva (24,23s) i tady předběhly domácí ženy. Mužům se tentokrát pokus povedl náramně a čas 22,98s tentokrát znamenal jasné 1. místo. Velkým překvapením soutěže byl SDH Soběslav, který startoval na soutěží po 14-ti leté pauze a nutno říct, že opravdu s velmi pěknými dvěma pokusy. Nebýt horšího výkonu stroje, určitě by byl boj o prvenství ještě zajímavý. Držíme jim tedy palce do dalších let a soutěží a těšíme se, že se budeme potkávat. I na této soutěži si premiéru s kvalifikací rozhodčího zajistil David Votápek. Po vyhlášení následovaly pivní štafety. Naši muži skončili na 3. místě a ženy i v této soutěži vyhrály nad domácími. Počasí na soutěži střídalo sluníčko a přeháňky, ale i tak se pořádajícím vyvedla. Velkou kaňkou na ní je bohužel velmi tragická účast družstev a těžko říct jak toto do budoucna dále bude. Náš sbor v Klenovicích nakonec zůstal až do večerních hodin, jak už bývá trochu zvykem.
SESTAVY:
M: Votápek D., Mendl J. ml., Votápek R., Klečacký D., Skůpa P., Ťoupal M., Dvořák D.
Ž: Marková A., Kurzová V., Nenadálová D., Šimek P., Radostová R., Kozlová B., Klečacká M.