obrazek

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > HASIČI > e-kronika > e-kronika 2013

e-kronika 2013

e-kronika 2013

soutěž Lžín

Datum konání: 30. 6. 2013

29.6.2013
Další soutěž pořádali sousedé ze Lžína. Po vydatné cyklovýpravě do Kvasejovic se cyklo-tým hasičů vydal i sem. 11 družstev mužů porovnalo síly při útoku na 2B, nástřikové terče a nutností sání z kádě. Družstvo A provedlo téměř bezchybný útok a s časem 35,41s drželo prvenství téměř do konce soutěže. Družstvo B s pěkným výsledným časem 38,41s drželo bramborovou pozici. Na konci soutěže však domácí dopsali další domácí družstvo navíc, kterému se povedl čas, který obě naše družstva bohužel posunul o jednu pozici níže. Po několika spekulacích o tomto pokusu a jeho provedení nakonec rozhodčí čas uznali a družstvo A tedy nakonec obsadilo 2. místo a družstvo B 5. místo. V pivní štafetě si naše smíšené družstvo vypilo pomyslnou bramborovou medaili. Hlavním rozhodčím soutěže byl náš J. Mendlů, který tento den rozhodně neměl jednoduché rozhodování.

Sestavy:
A: Mendl J., Hanzal L., Šimek M., Paleček M., Kozel J., Marko J., Mendl R.
B: Votápek D., Votápek R., Hartl V., Klečacký D., Skupa P., Sochor T., Chlaň F.
Pivní štafeta: Hartl V., Mendl J., Hanzal L., Kozel J.soutěž Kvasejovice

Datum konání: 22. 6. 2013

22.6.2013
Po roce se opět konal v partnerských Kvasejovicích Chobot-cup na kterém jsme samosebou nemohli chybět. Tradiční cyklovýprava vyjela již v pátek dopoledne a po sérii zastávek dorazila v podvečer na místo. Po vřelém přivítání se prodiskutovalo vše nové co se událo za posledné měsíce. Sobotní dopoledne pak dorazil zbytek sboru a šlo se na věc. Letos se kvůli podmáčenému terénu běhalo po rovině pod nádrží. Každé družstvo šlo dva útoky na 2B, z kterých se oba časy sečetly. Následovala hasičská štafeta. Pořadí z obou disciplín se sečetlo a dalo tak výslednou tabulku. Družstvu A se nepovedl první útok (27,41s), který následně v druhém pokuse vylepšilo na 23,37s. Součet 50,78s znamenal po požárních útocích průběžné 4. místo. Družstvo B podalo téměř vyrovnané výkony a s časy 25,51s a 25,75s po součtu 51,26s obsadilo průběžné 5. místo. Celkem dobrou výchozí pozici mohly vylepšit štafety. Ta se ale nepovedla na jedničku ani jednomu z družstev A: 8. místo s časem 3:38,81s a B: 9. místo s časem 4:09,75s. Součet pořadí nakonec posunul obě družstva níže a družstvo A skončilo na 6. místě, družstvo B na 8. místě z celkových dvanácti týmů. Hasičský křest nováčka si tentokrát vychutnal Richard Mendl. Místo kádě posloužila hasičská nádrž. Až na výjimky v ní nakonec (jak je zvykem) skončili z našich družstev skoro všichni. U našich kamarádů to byla jako vždy moc pěkná soutěž. Výjimkou se letos stalo snad jen to, že jsme tentokráte odjeli všichni domů „už“ v sobotu.

Sestavy:
A: Hanzal L., Mendl J. ml., Šimek M., Paleček M., Kozel J., Marko J., Mendl R.
B: Votápek D., Votápek R., Hartl V., Klečacký D., Skupa P., Sochor T., Chlaň F.

Během dne ještě plnila naše jednotka funkci požárního dozoru na slavnostech v Sedlečku u Soběslavě. Jednotka prováděla dohled nad akcí během dne a hlavní činnost byla v podvečer při asistenci u ohnivé show, kde byly nakonec dohašeny zbytky hořící slámy. Na třetí frontě zároveň soudcoval Jarda Mendlů jako hlavní rozhodčí soutěž táborské hasičské ligy v Košicích. Mimo pohárových soutěží a THL Jarda soudcoval i na okresní soutěži v Soběslavi a jako rozhodčí bývá obsazován po soutěžích čím dál častěji.soutěž Pleše

Datum konání: 18. 6. 2013

15.6.2013
Na letošní druhou a zároveň první pohárovou soutěž jsme vyrazili do námi oblíbených Pleší. Několik sportovců se vydalo dokonce na kole. Letos díky další soutěži nedaleko se nesjelo tolik  družstev jak je obvyklé, ale i tak to tady v kombinaci s překrásným počasím byl fajn zážitek. V Pleších se nám tentokráte dařilo, což potvrdila všechna družstva. Družstvo A se z devíti mužských družstev s časem 25,72s umístilo na trůnu pro vítěze. Čas družstva B 30,06s znamenal velmi pěknou třetí pozici. Třetí pohár si odvezlo naše družstvo žen. S časem 59,29s to bylo místo druhé.  V pivní štafetě nás štěstí ještě neopustilo a družstvo mužů vypilo druhé místo a ženy místo první. Po svém výkonu musel okusit osvěžující koupel v kádi Filip Chlaň, který byl tak pokřtěn jako nováček mezi námi.

Sestavy:
A: Mendl J., Mendl J. ml., Šimek M., Hanzal L., Kozel J., Marko J., Paleček M.
B: Votápek D., Votápek R., Hartl V., Klečacký D., Skupa P., Sochor T., Chlaň F.
Ž: Medlová J., Šimková J., Horová V., Matoušková L., Paseková I., Podráská P., Korandová K.povodně

Datum konání: 12. 6. 2013

1.6.-11.6.
Uplynulý týden postihly ČR další povodně. Vydatný déšť a nasycení půdy způsobily rozvodnění nejen velkých řek, ale i malých potůčků. Následně také přišly povodně, které přišly z polí. Naše krajina prostě opět nebyla schopná pojmout takové velké množství vody. V našem kraji nastaly velké problémy. Pro nás naštěstí povodně nemají zatím žádný tragický dopad jako je tomu jinde, avšak i naše jednotka byla nasazena na několika místech u nás, v našich vsích a rovněž byla připravena poskytnout pomoc i jinde v rámci okresu Tábor popř. i jinde. Na následujícím přehledu je vidět týdenní činnost:

2.6.: Jednotka zasahovala u vzniklé laguny přes silnici na Krotějov, kde ve spolupráci  s SUS provedla průzkum. Silnice byla následně označena. Dále byl ještě proveden monitoring problémových míst v našich obcích a také Dírenský potok.
3.6.: Opět byl proveden monitoring problémových míst. Dále bylo provedno čerpání sklepů v Přehořově v bytovkách čp. 65 a 66 pomocí plovoucího čerpadla.
4.6.: Tentokrát bylo provedeno čerpání vody ze sklepů v čp. 28 v Přehořově a také čerpání studně. Opět bylo čerpáno v bytovkách v Přehořově. Čerpalo se pomocí kalového i plovoucího čerpadla.
5.6.: Čerpání sklepů v čp. 41 v Přehořově.
6.6.: Opět se čerpalo v čp. 28 a 41.
7.6.: Čerpání sklepů v Kvasejovicích čp. 15.
9.6.: Tento večer byla opět očekávána další vlna povodní. Jako jedna z mnoha jednotek v JčK byla naše jednotka povolána k 36-ti hodinovému monitoringu místních toků – u nás Dírenského potoka. Tento monitoring byl ukončen až  11.6. v 10h dopoledne. Tady se už v jednotce muselo domluvit držení služeb tak, aby byl tento výjezd zajištěn po celou dobu.

O víkendu jsme ještě během hojné zásahové činnosti přichystali pro děti dětský den na hřišti formou zábavných her a úkolů. Nechyběly cukrovinky, meloun, nebo i velmi vítaná cukrová vata. Po týdnu neštěsí byly dětské úsměvy příjemným a milým zpestřením.okrsková soutěž

Datum konání: 28. 5. 2013

25.5.2013
První letošní soutěží se stalo jako obvykle základní (okrskové) kolo. Pro malý počet soutěžních družstev byly opět spojeny dohromady hned tři  - okrsek Soběslav, Tučapy a Dvorce. I tak byla ale letos účast malá. Začalo se během na 100m překážek.  Zde se osvědčili naši noví členi R. Mendl a F. Chlaň, kteří podali pěkné výkony. Z dvaceti startujících patřili naši běžci k těm nejlepším: 3. R. Mendl (23,8s), 4. M. Paleček (24,2s), 5. F. Chlaň (24,7s), 6. J. Marko (26,9s), 12. P. Skupa (30,12s), 19. D. Klečacký. Z šesti družstev tak po běhu na 100m bylo družstvo A s časem 74,96s na průběžném 2. místě s patřičným náskokem a družstvo B na průběžném 4. místě s časem 97,52s. Naše ženy byly tentokráte jediné. Tuto disciplínu zaběhly s časy 1. K. Korandová (30,6s), 2. L. Matoušková (32.1s), 3. I. Paseková (30,6s). Celkem tedy 93,39s. Následovaly útoky. Tam se tentokráte mužským družstvům nedařilo. Téměř jisté druhé místo za favority z Vesců (účastníci okresních soutěží) uteklo družstvu A po chybě na rozdělovači a bohužel svůj pokus nedokončilo. U družstva B to bylo obdobně, avšak tady se alespoň povedlo dokončit s časem 97,52s. Ženy dokončily svůj pokus s časem 45,02s. Sečtení obou disciplín pak stanovilo toto pořadí: 1. Vesce, 2. Lžín, 3. Dvorce, 4. Nedvědice, 5. Přehořov B, 6. Přehořov A. Naše ženy samozřejmě 1. Místo.

Sestavy:
Družstvo A:
PÚ: Hanzal L., Votápek R., Šimek M., Paleček M., Skupa P., Marko J., Mendl R.
100m: Paleček M., Mendl R., Marko J.
Družstvo B:
PÚ: Votápek D., Votápek R., Hartl V., Klečacký D., Skupa P., Sochor T., Chlaň F.
100m: Skupa P., Klečacký D., Chlaň F.
Družstvo Ž:
PÚ: Mendlová J., Šimková J., Horová V., Matoušková L., Paseková I., Podráská P., Korandová K.
100m: Matoušková L., Paseková I., Korandová K.sport začíná

Datum konání: 18. 5. 2013

18.5.
Sportovní sezona se letos již rozjíždí a během měsíce startují převážně okrsková (základní) kola v požárním sportu. I na nás čeká okrskové kolo, které je tentokráte ve Dvorcích. Máme za sebou proto několik tréninků a v následujícím týdnu nás čeká i trénink běhu na 100m s překážkami. Do letošní sezony naskočili i nováčci, kteří usilují o zařazení do sestavy (Mendl R. a Chlaň F.). Pro ně to bude letos premiéra, tak uvidíme...

 májka a čarodejnice

Datum konání: 1. 5. 2013

30.4.2013
Poslední den v dubnu jsme tradičně připravili pro naše občany pálení čarodejnic a stavění máje. Počasí se naštěstí umoudřilo a bylo bez deště. V podvečer tak už stála májka na svém místě a byla zapálena vatra. Mezitím se opékaly buřty. I díky občerstvení se povedlo májku uhlídat před čtyřmi nájezdy z okolí a dokonce se na naší májce objevily i dva cizí věnce...čištění kanalizace

Datum konání: 25. 4. 2013

23.4.2013
Pročištěním kanalizačního potrubí o délce 2x20m byli nápomocni naši hasiči. Pod silnicí u přehořovského mostku totiž probíhá výstavba nového propustku, který bude napojen na stávající kanalizaci. Tu pomocí tlakové vody s CAS 25 a "krtka" naši hasiči během odpoledne pročistili.Požár lesa

Datum konání: 13. 4. 2013

13.4.2013
Po osmé hodině večerní byla naše jednotka společně s HZS Soběslav vyslána na požár lesa směrem na obec Lžín. Po složitém průzkumu bylo zjištěno, že se jednalo o pálení klestí v lese. Zbylá ohniska byla na místě dohašena a místo zabezpečeno proti dalšímu rozhoření.Tatra 815

Datum konání: 11. 3. 2013

11.3.2013
Během měsíce února a března byla dokončena další část na nové Tatře. Kompletně prošla generelání opravou zadní náprava a celé šasi od převodovky dozadu. Nyní je tato část opět zkompletována a bude se pokračovat dále a to z částí přední. Provedené práce jsou dobře patrné z fotografií.