Úvodní stránka > HASIČI > e-kronika > e-kronika 2017 > Soutěž Přehořov

Soutěž Přehořov

Datum konání:
2.9.2017

2.9.2017 Soutěž Přehořov

Po roce se na domácím hřišti konal již 9. ročník soutěže O pohár SDH Přehořov aneb „přehořovský kopeček“. Chladné a deštivé počasí předchozích dní se trochu zlepšilo a tak se naštěstí naše obavy o zrušení soutěže nenaplnily. Díky nízkým teplotám několik družstev svou účast odhlásilo, ale i tak se k nám sjelo celkem 36 družstev. Startovalo se opět na dvou základnách. Na jedné dospělý a na druhé děti. Dětských družstev se zúčastnilo patnáct. Pro nás to byla premiéra hlavně v kategorii mladší, kde poprvé běžely soutěž naše děti. Ty nakonec za velkého potlesku diváků zaběhly čas 34,12s a umístily se na 6. místě ze sedmi týmů. Pro ně to byla první velká zkušenost na takovéto soutěži. V kategorii starších se našemu družstvu podařilo zaběhnout dosavadní nejlepší čas s naší stříkačkou PS12 a to 16:00s a byly blízko vítězství. Tento čas o pouhé dvě setiny však předčilo družstvo Slapy „A“ a časem 15,98s vyhrálo. Našim starším dětem zůstalo z domácí soutěže nádherné 2. Místo (z celkem šesti družstev) a potvrdili svou dosavadní kvalitu. Za nimi časem 17,48s získaly bronz Kvasejovice. Poslední závod v dětské kategorii to byl pro naši Báru Kozlů, která se tak s dětským družstvem rozloučila výtečně – na domácí půdě a ještě ziskem medaile. V tuto chvíli byla soutěž přerušena a dětem byly předány ceny a medaile. Mezi dospělými se také dařilo. Družstvo B dosáhlo časem 22,36s na nádherné 2. místo. Družstvo A pak časem 23,07s na místo čtvrté. Mezi domácí se na třetí příčku časem 22,57s dostali také partnerské Kvasejovice. Mužských družstev bylo celkem čtrnáct. Za obě dospělá družstva si svou premiéru mezi dospělými odbyl Vláďa Petržilka – oba útoky zvládl na proudu výborně. Prvenství si odvezli tentokrát hasiči z Dráchova díky času 20,91s. Získali tak mimo putovní pohár také sud piva. Naše ženy tento závod neběžely. Zde zvítězilo ze sedmi přihlášených družstvo Libíň časem 23,22s. V kategorii PS8, kde se běželo na dětské dráze na dětské hadice ženy i muži dohromady, jsme domácí družstvo neměli. Z celkem čtyř přihlášených se nejlépe dařilo družstvu z Kvasejovic, kteří vyhráli s časem 18,64s. Všechny ostatní výsledky jsou přiloženy ve fotogalerii. Po vyhlášení výsledků následovala pivní štafeta se třemi pivy. V mužích zvítězil Lžín (pouze ve dvou) časem 14,32s. V ženách pak Dráchov časem 16,83s. Na dodržování pravidel letos dohlížel jako hlavní rozhodčí p. Šustr, na koších náš starosta J. Mendl, u dětí veselský S. Kaisler a na čárách stříkání náš O. Šimek. Obě časomíry byly letos poprvé elektronické – u dospělých SDH Želeč a u dětí HZS Tábor. Devátý přehořovský kopeček v pořadí tak dopadl i přes chladné počasí super a dle ohlasů družstev se zde divákům i sportovcům opět líbilo, a zato jsme moc rádi.