Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality v obci > Opravy komunikací

Opravy komunikacíDatum konání:
3.7.2013

V měsíci červnu bylo provedeno několik oprav komunikací v majetku obce. Veškeré opravy a práce byly prováděny převážně svépomocí, což uspořilo ve výdajích nemalé finanční prostředky v rozpočtu.

Byla opravena cesta v Hrušově Lhotě vedoucí po bývalé cestě na Třebějice, až na hranici katastru obce. Cesta byla opravena v délce cca 300m pomocí odfrézovaného asfaltu a válce. V současné době tuto komunikaci využívá cca 7 rodin.

Další oprava byla provedena v Kvasejovicích u č.p. 15, 11, 12 a 39. Tady byl rovněž po předchozím navezení kamene použit odfrézovaný asfalt a cesta byla za pomoci válce zpevněna.

Částečnou opravu komunikace musela prodělat i další silnice v Hrušově Lhotě, kde každý rok dochází kvůli intenzivním dešťům k vymývání povrchu silnice. Musela být tak opravena i kanalizace. Od domu č.p. 27 ke křižovatce byla práce financována soukromou osobou a dále od šachty do rybníka provedla tuto práci obec. Celková délka kanalizace činí cca 42m. Velký nápor vody z polí se tak snad již povedlo odvést do rybníka.

Pokud bude úspěšná žádost o dotace, bude dále kompletně opravena silnice v Přehořově okolo č.p. 51, 52, 53, 54 a 62. Komunikace by měla být opravena kompletně tj. tzv. baleným asfaltem. Součástí záměru jsou i obrubníky.


Vyhledat v textu

23. 6. Zdeňka

Zítra: Jan

Přehořov

Návštěvnost stránek

171579
prehorov_foot.png