Úvodní stránka > HASIČI > e-kronika > e-kronika 2014 > Soutěž Kvasejovice

Soutěž Kvasejovice

Datum konání:
21.6.2014

21.6.2014
Čas kvasejovského Chobot-Cupu se opět po roce nachýlil. Nechyběl ani předvoj cyklistické výpravy, která vyrazila již v pátek. Tentokrát však na kolech dojeli „jen“ dva účastníci. Zbytek dorazil klasicky až v sobotu dopoledne. Tentokrát mimo dvě naše mužská družstva dorazilo i družstvo starších dětí, pro něž to byla jejich první soutěž. Novinkou pro letošní rok bylo to, že se už nesčítal čas požárního útoku a hasičské štafety, ale každá disciplína zvlášť. Jelikož se nám ve štafetě moc nedaří, byla to pro nás velká výzva. Každé družstvo běželo dva útoky a počítal se jejich součet. Družstvo A zaběhlo celkem dobrý čas 22,11s v prvním kole (průběžné 4.místo). Družstvo B zaběhlo čas 24s (průběžné 5. místo). Rozhodnutí měly ukázat druhé útoky. Družstvo A vystartovalo opravdu na výbornou. Dle časomíry, to vypadalo na rekord dnešního dne, kdy čas na rozdělovači byl cca o 4 vteřiny lepší než u všech dosavadních pokusů ostatních družstev a vše nasvědčovalo o ataku hranice 20s. Rekordní čas a jasné první místo se bohužel rozplynulo po chybě na levém proudu, který zůstal několik metrů od nástřikové čáry a po dotažení zavodněné hadice se čas zastavil až na 34,58s. Součet obou časů tak znamenal konečné 7. místo. Družstvo B tentokrát vyslechlo na stroji rady ostatních a díky odpuštění vzduchu ze stroje v kombinaci s bezproblémovým průběhem družstva dosáhlo výtečného času 21,80s. Tento krásný pokus v součtu s časem prvním znamenal výborné 3. místo a zisk poháru. Mužských družstev bylo celkem deset. Ve štafetách jsme tradičně příliš dobré časy neudělali. Družstvo A se umístilo na 6. místě těsně před družstvem B, které obsadilo příčku sedmou. Následovaly útoky dětí, kde jsme všichni s napětím čekali na jejich první soutěžní výkon. Naše děti předvedly velmi pěkný čas 23,18s, který přinesl nádherné 2. místo a také první pohár v konkurenci dalších čtyřech zkušených družstev. Obrovskou radost tak měli nejen děti, ale i my všichni, kteří jejich kolektiv vedeme, stejně tak jako ti, kteří je dorazili podpořit. Doufejme tak, že po tomhle odrazovém můstku budou jejich výkony jen stoupat a nám všem budou dělat jen radost. Domů jsme tak dovezli dva krásné poháry.